10/Mar/2019 - YOUTH+ADULTS RISING STAR - Standard
Table of results

No. of participants: 45 Start number
Adjudicators 13Сенченко, Антон / Посипай, Дар'я 15Жвірко, Олег / Попик, Марта 21Андрійчак, Роман / Долинська, Ярина 44Kinakh, Uladzislau / Yermak, Hanna 46Balian, David / Shamova, Maria 66Ігнатенко, Микита / Літвінова, Дарина 68Павлишин, Максим / Чорна, Аліна-Юстина 84Buechel, David / Landolfi, Flavia 85Ozdemir, Berke Cem / Gayretli, Heval Irmak 92Skoppek, Enzo / Ramke, Lisa 94Alemdaroglu, Yigit / Polat, Nehir 114Beloussov, Roman / Lukasheva, Darya 115Zemaitis, Tauras / Suslaviciute, Greta 121Поліщук, Ілля / Сидор, Ярина 128Малий, Артем / Кашина, Анастасія
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
5
5
5
2
5
4
5
4
5
5
5
4
5
4
1
2
2
0
0
3
3
3
2
4
2
4
5
1
2
2
1
0
0
1
4
3
0
2
2
5
5
0
1
0
1
0
0
0
1
5
5
2
0
0
1
3
0
5
1
1
2
1
1
5
0
4
5
5
5
4
4
5
4
5
5
5
3
4
0
2
2
0
4
3
0
1
0
1
2
0
1
2
4
5
2
5
5
1
2
3
3
3
4
4
0
0
1
0
0
0
0
0
0
1
0
1
0
2
5
2
4
3
5
5
4
1
3
5
5
5
3
0
2
0
3
1
3
3
1
1
4
1
0
5
5
2
5
5
5
5
2
5
5
5
5
4
5
1
1
5
0
5
5
0
0
4
1
2
1
2
1
5
2
5
2
2
2
2
2
4
4
2
4
5
3
4
5
4
3
5
5
5
4
4
5
Result of 1st round 59 30 23 25 20 58 16 43 3 49 22 58 30 35 56
Qualified for 2nd round X         X   X   X   X   X X
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
5
5
4
4
5
2
2
3
5
3
3
4
4
        2
0
4
2
0
4
2
4
5
5
2
2
4
  2
5
5
1
4
5
1
0
0
4
2
1
0
  0
5
0
5
0
1
4
0
0
5
3
5
5
  2
5
1
5
4
4
4
4
3
5
5
5
3
  0
0
1
0
4
0
0
0
0
1
1
1
0
1
5
5
1
2
3
3
5
5
3
3
4
2
Result of 2nd round 49         36   30   33   50   8 42
Qualified for 3rd round X         X       X   X     X
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
2
5
2
0
5
0
1
1
5
5
4
3
2
        0
0
1
0
0
1
1
1
1
5
2
1
0
      2
5
0
5
0
0
0
0
0
0
0
5
5
  3
5
2
3
4
5
4
2
1
5
3
4
3
    0
0
4
0
0
0
1
5
4
2
0
2
0
Result of 3rd round 35         13       22   44     18
Qualified for final X                     X      
Result of final 29,0                     16,0      
Start number 13Сенченко, Антон / Посипай, Дар'я 15Жвірко, Олег / Попик, Марта 21Андрійчак, Роман / Долинська, Ярина 44Kinakh, Uladzislau / Yermak, Hanna 46Balian, David / Shamova, Maria 66Ігнатенко, Микита / Літвінова, Дарина 68Павлишин, Максим / Чорна, Аліна-Юстина 84Buechel, David / Landolfi, Flavia 85Ozdemir, Berke Cem / Gayretli, Heval Irmak 92Skoppek, Enzo / Ramke, Lisa 94Alemdaroglu, Yigit / Polat, Nehir 114Beloussov, Roman / Lukasheva, Darya 115Zemaitis, Tauras / Suslaviciute, Greta 121Поліщук, Ілля / Сидор, Ярина 128Малий, Артем / Кашина, Анастасія
Rank from
Rank to
6
 
25
26
30
 
28
29
33
 
12
 
37
38
13
 
43
44
9
 
31
 
3
 
25
26
23
24
10
 

No. of participants: 45 Start number
Adjudicators 130Гончаров, Максим / Мирошниченко, Поліна 135Sorokin, Ilya / Povinska, Zuzana 146Shvaunov, Ilia / Kadushko, Polina 179Корзун, Богдан / Забродська, Дарина 184Lisihor, Hlib / Milinnchuk, Hanna 198Karpenko, Vlad / Vynokurova Yuliia 200Філатов, Костянтин / Шепшинська, Вікторія 211Simboteanu, Alexandru / Ignat, Georgeta-Anastasia 214Федоров, Євген / Шевченко, Аріна 219Banu, Rares / Banu, Catinca 222Гвоздецький, Петро / Хоменко, Дарина 223Парешний, Роман / Оліярчик, Ярина 226Вакулішин, Дмитро / Півень, Софія 259Москаль, Станіслав / Островська, Олександра 276Дубина, Денис / Федченко, Анастасія
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
1
0
3
2
3
0
1
0
0
0
1
1
4
5
5
3
4
4
5
5
4
3
2
3
5
4
5
5
5
5
5
5
3
5
5
5
5
5
5
1
1
2
2
3
3
4
3
5
4
4
3
1
4
5
3
4
5
5
4
5
5
4
4
4
5
5
4
5
4
5
5
3
5
5
4
5
4
3
3
4
4
3
1
4
4
5
5
3
4
1
5
0
0
0
1
0
0
1
0
0
0
0
1
0
3
5
4
4
5
4
4
5
4
3
2
4
4
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
4
5
5
5
5
5
5
5
2
5
4
5
3
4
4
3
5
3
2
5
5
5
5
5
4
2
3
1
4
4
3
4
3
1
3
4
5
5
4
4
4
2
3
1
3
3
4
0
2
3
2
0
4
0
3
1
2
5
1
5
5
3
4
2
3
5
5
5
Result of 1st round 16 52 63 36 57 57 46 3 51 64 55 49 46 28 46
Qualified for 2nd round   X X X X X X   X X X X X   X
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
  4
0
1
2
1
4
5
4
4
1
5
4
5
5
5
4
5
4
5
4
3
5
2
5
5
4
1
0
0
2
0
0
1
1
1
0
0
2
0
4
4
4
5
3
5
2
3
5
2
2
1
0
3
5
4
2
5
5
1
5
5
3
5
4
4
4
0
3
1
0
2
5
0
0
1
4
1
3
  0
5
0
3
3
0
4
4
0
2
0
3
1
5
5
5
4
4
5
3
3
4
2
2
4
2
4
0
5
1
5
1
4
0
5
2
1
3
4
4
3
4
1
4
2
1
2
0
1
4
2
1
3
0
3
0
0
1
0
1
1
2
3
1
0
  3
0
0
3
0
0
4
4
0
4
1
2
5
Result of 2nd round   40 56 8 40 51 24   25 48 35 29 15   26
Qualified for 3rd round   X X   X X       X X        
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
  5
0
0
1
0
4
3
3
0
2
4
1
4
4
5
5
5
5
5
5
5
1
2
5
5
4
  0
0
2
5
0
1
2
2
1
1
2
0
0
0
4
5
1
5
4
2
2
3
2
2
3
3
      5
5
5
5
5
5
5
5
5
2
3
5
2
4
0
3
0
5
0
5
1
5
1
4
1
2
       
Result of 3rd round   27 56   16 36       57 31        
Qualified for final     X     X       X          
Result of final     10,0     20,0       5,0          
Start number 130Гончаров, Максим / Мирошниченко, Поліна 135Sorokin, Ilya / Povinska, Zuzana 146Shvaunov, Ilia / Kadushko, Polina 179Корзун, Богдан / Забродська, Дарина 184Lisihor, Hlib / Milinnchuk, Hanna 198Karpenko, Vlad / Vynokurova Yuliia 200Філатов, Костянтин / Шепшинська, Вікторія 211Simboteanu, Alexandru / Ignat, Georgeta-Anastasia 214Федоров, Євген / Шевченко, Аріна 219Banu, Rares / Banu, Catinca 222Гвоздецький, Петро / Хоменко, Дарина 223Парешний, Роман / Оліярчик, Ярина 226Вакулішин, Дмитро / Півень, Софія 259Москаль, Станіслав / Островська, Олександра 276Дубина, Денис / Федченко, Анастасія
Rank from
Rank to
37
38
8
 
2
 
23
24
11
 
4
 
18
19
43
44
16
17
1
 
7
 
14
 
22
 
27
 
15
 

No. of participants: 45 Start number
Adjudicators 290Толстиков, Iгор / Шабанова, Олена 294Мхитарян, Артур / Маковська, Анастасія 298Діхтяр, Максим / Страчкова, Олександра 310Volpi, Samuele / Angelini, Chiara 324Купрєєв, Максим / Лапко, Олександра 328Ламеко, Игорь / Бойко, Анастасия 329Конопелько, Ілля / Резунова, Валерія 401Вітровчак, Артем / Гордюта, Софія 419Дьомін, Дем'ян / Лужецька, Анастасія 477Іванченко, Дмитро / Вєхтєва, Діана 653Тананаєв, Дмитро / Павленко, Дарія 657Ронкович, Андрій / Васіна, Ганна 682Галка, Руслан / Зелюк, Анастасія 683Балагура, Богдан / Ракицкая, Дарья 814Малишев, Михайло / Куліченко, Олександра
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
0
1
0
3
1
0
3
1
0
3
1
3
1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
3
1
0
0
0
1
0
0
2
0
3
0
5
4
5
5
5
5
4
4
5
4
5
3
5
0
2
1
2
5
5
1
5
5
3
4
4
3
3
2
2
3
0
1
1
3
0
3
2
2
3
2
4
5
2
2
2
5
3
2
4
1
1
4
0
2
1
3
1
0
3
0
0
2
2
2
3
0
1
0
0
0
0
0
0
3
0
0
0
0
2
0
2
2
0
0
3
0
1
5
0
1
2
1
3
3
2
1
2
0
5
1
2
0
0
1
4
3
4
5
4
5
4
4
5
2
2
3
3
2
1
0
2
1
0
0
0
5
1
0
0
0
1
1
2
1
0
0
1
0
0
1
0
1
0
3
5
3
2
4
5
3
5
2
4
3
3
3
Result of 1st round 17 0 11 59 40 25 37 19 4 18 21 48 12 8 45
Qualified for 2nd round       X X   X         X     X
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
      5
0
5
5
5
5
0
5
4
3
4
0
5
2
0
0
0
5
2
1
4
5
0
4
1
0
  0
5
0
2
0
0
3
1
0
4
0
2
2
        1
0
2
3
2
3
1
2
2
2
1
0
2
    0
3
0
3
0
1
5
2
1
3
0
3
4
Result of 2nd round       46 24   19         21     25
Qualified for 3rd round       X                      
B) Daniele Di Gennaro
P) Alexandr Muretov
T) Silvia Pitton
U) Blaz Pocajt
AB) Valeriy Tsikhanovskiy
AD) Yavor Valchev
AE) Cornelis Van der Stroet
AL) Андрій Бабій
BO) Сергій Кравчук_
CP) Ігор Спінул
DD) Kristina Kanash
DF) Pavel Kurgan
DI) Laurens Mechelke
      5
1
1
5
1
5
1
3
4
3
1
0
5
                     
Result of 3rd round       35                      
Qualified for final       X                      
Result of final       25,0                      
Start number 290Толстиков, Iгор / Шабанова, Олена 294Мхитарян, Артур / Маковська, Анастасія 298Діхтяр, Максим / Страчкова, Олександра 310Volpi, Samuele / Angelini, Chiara 324Купрєєв, Максим / Лапко, Олександра 328Ламеко, Игорь / Бойко, Анастасия 329Конопелько, Ілля / Резунова, Валерія 401Вітровчак, Артем / Гордюта, Софія 419Дьомін, Дем'ян / Лужецька, Анастасія 477Іванченко, Дмитро / Вєхтєва, Діана 653Тананаєв, Дмитро / Павленко, Дарія 657Ронкович, Андрій / Васіна, Ганна 682Галка, Руслан / Зелюк, Анастасія 683Балагура, Богдан / Ракицкая, Дарья 814Малишев, Михайло / Куліченко, Олександра
Rank from
Rank to
36
 
45
 
40
 
5
 
18
19
28
29
21
 
34
 
42
 
35
 
32
 
20
 
39
 
41
 
16
17


This list was generated by TopTurnier for Windows V8.8.